Férgek Ázsiából

Férgek Ázsiából meglepettség oka, hogy az ilyen ragadozó férgek elsősorban Ázsiában honosak, ahol kisebb földigilisztákkal táplálkoznak, és korábban nem nagyon lehetett velük találkozni Európában, de legalábbis senki nem mert igazán beszélni róluk.
Amikor az első képek elkezdtek terjedni a botanikusok és biológusok köreiben, többen kamunak gondolták őket, és arra gyanakodtak: valaki kedvtelésből hozott haza ázsiai gigaférgeket, de hamar kiderült, hogy nem erről van szó.
Az elmúlt húsz évben több laposféreg faj telepedett meg francia nagyvárosokban. Ezek az állatok a talajban élnek és rejtőznek, és a világkereskedelem fellendülése rendre nemzetközi szállítmányokon megbújva utazzák körbe a világot.
Korábban kisebb ragadozóférgek már felbukkantak Franciaországban, de a harminccentis kalapácsfejűek inváziójára még a tudósok sem voltak felkészülve.
KÓRHÁZBA KERÜLTEM :: MŰTÉTRŐL ŐSZINTÉN :: 👀🤚🏼🤭😷😷😷
Jean-Lou Férgek Ázsiából francia biológus nemrég féregfelhívást tett közzé a lakosság köreiben, és másnap megdöbbentően sok kalapácsfejű óriásféregről készült képpel találkozott a postaládájában, amit amatőr kertészek és zöldségtermesztők küldtek.
Kiderült, hogy az óriásira nőtt laposférgek évek óta a franciák közt élnek, csak senki nem tudta pontosan, micsodák ezek, vagy csak rettegtek elmesélni traumatikus találkozásaikat. A legrégebbi felvétel es volt, és bebizonyította, hogy évtizedek óta zajlik a kalapácsfejűek inváziója Franciarországban.
Összesen esetben sikerült azonosítani a gigantikus laposférgeket, amik főként az ország déli részén telepedtek meg, ahol nedvesebbek a nyarak, és a tél is elég enyhe ahhoz hogy túléljenek. A legkülönbözőbb észlelésekre derült fény, köztük egy laposféreg-sereg által terrorizált óvodás csoport esetére is.
A laposférgek megjelenésének nem csak a nagyvárosi franciák közérzetében lehetnek élettani hatásai. Azzal, hogy megeszik a gilisztákat, hernyókat, alaposan felboríthatják a talajmenti élővilágok egyensúlyát, és ez aggasztja a biológusokat is. Science Alert via WaPo.